Fundacja

Dorota Buczkowska Fundacja Dzieciom ‘ Zdążyć z Pomocą’
Ul Filtrowa 7m2 ul. Łomiańska 5
00-611 Warszawa

Prośba o założenie subkonta w Fundacji

Zwracam sie do Państwa z prośbą o założenie subkonta Fundacji dla mojego synka.

Maxymilian ma 8 lat, urodził się z poważnymi wadami wrodzonymi. Pierwsze dwa lata życia spedził w dużej mierze w szpitalach – przeszedł operację serca i wodogłowia. Z powodu nietypowej budowy wewnętrznych układów zabiegi odbyły się z wieloma komplikacjami . Max leżał tygodniami na oddziale reanimacji gdzie przeszedł kilka transfuzji krwi, infekcje Sepsa, dializy z uszkodzeniem nerek ect.

Obecnie Max jest w dobrej formie fizycznej ( choc cześć problemów pozostała np. nie rozwijające sie jedno płuco czy fragment zahaczonej w drugim płucu sondy, która urwała się podczas zabiegu ). Pozostała również epilepsja i problemy rozwojowe. Intelektualne zdolności Maxa są trudne do określenia. Majac 8 lat mówi słabo, uczy sie bardzo powoli z dużym trudem. Diagnozy w zasadzie wykluczyły autyzm skłaniając sie raczej w strone ogólnego opóźnienia rozwojowego – Max jest w tej chwili na etapie rozwoju dziecka 4 letniego aczkolwiek w ostatnim czasie zaczął chetniej przyswajac nowe rzeczy, otwierać sie na otoczenie.

Po kilku latach przedszkola integracyjnego w tym roku rozpoczyna nauke w Szkole Specjalnej “ Dać Szanse ‘ na ul . Głogowej w Warszawie. Został przyjety warunkowo na 3 godziny dziennie z założeniem, że potrzebuje treningu behawioralnego, na który mnie niestety niestać. Od 2 lat jestem sama z Maxem, jego ojciec praktycznie wycofał sie z troski o jego rozwój . Jest mi bardzo trudno zapewnić Maxowi własciwą opieke terapeutyczną i medyczna, dysponujac raczej skromnymi środkami finansowymi ( jestem z wykształcenia artysta, prowadze zajecia z rysunku w szkole ). Od kilku lat choruję na cukrzyce insulinozależną co obniża moje możliwosci fizyczne.

Zajęcia terapeutyczne takie jak integracja sensoryczna, logopeda, dogoterapia, czy trening behawioralny są ogromnym wsparciem dla rozwoju Maxa. Niestet ze wszystkiego prawie w ostatnim czasie musiałam zrezygnowac z powodow finansowych.

Wsparcie Fundacji byłoby dla nas ogromną pomocą. Pozwoliłoby na kontynuacje terapii i korzystanie z zabiegów a tym samym dalo by realną szansę na lepsze, pełniejsze funkcjonowanie Maxa, przyjecie w normalnym trybie do szkoly, szanse na lepsze przystosowanie do życia.

Z wyrazami szacunku
Dorota Buczkowska.